تماشا کردن – ساعت وام ده میلیونی وام 10 میلیونی

تماشا کردن – ساعت: وام ده میلیونی وام 10 میلیونی قانون اساسی بهانه جویی بانک مرکزی ده میلیون قانونی ازدواج میلیونی اقتصادی منابع

گت بلاگز وب‌گردی چگونه در خارج از کشور شناسنامه ایرانی بگیریم؟

ایرانیان خارج کشور که شناسنامه خود را گم کرده اند می توانند با مراجعه به دفاتر نمایندگی کشور عزیزمان ایران در کشور محل اقامت خود جهت دریافت شناسنامه ایرانی اقدام کنند.

چگونه در خارج از کشور شناسنامه ایرانی بگیریم؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، جهت ایرانیان خارج کشور که تابعیت کشور را دارا هستند، هر لحظه گرفتن شناسنامه یک دغدغه بوده هست. بسیاری از ایرانیان مقیم خارج از کشور یا شناسنامه خود را گم کرده یا فرزندانشان به علت تولد و زندگی در آن کشور تاکنون شناسنامه ایرانی نگرفته اند.

عبارات مهم : شناسنامه – شناسنامه
حال اینکه به آسانی در کشورهایی که کشور عزیزمان ایران دارای سفارت و نمایندگی کنسولی است می توان درخواست شناسنامه داد و در کمترین وقت شناسنامه ایرانی دریافت کرد.

هر یک از ایرانیانی که دارای شرایط زیر هستند می توانند جهت گرفتن شناسنامه المثنی به علت گم شدن یا از بین رفتن اقدام کنند.

1- اشخاص 18 سال به بالا.

2- افراد کمتر از 18 سال که دارای حکم رشد باشند.

3- پدر یا جد پدری با ارائه شناسنامه خود جهت فرزندان کمتر از 18 سال .

4- مادر تا زمانی که در قید زوجیت پدرصاحب شناسنامه ( فرد کمتر از 18 سال ) باشد با ارائه شناسنامه خودش .

5- سرپرست قانونی ( قیم ، امین ، وصی ) جهت افراد صغیر و محجور با ارائه مدارک مستند که سمت او احراز شده است باشد.

چه مدارکی جهت گرفتن شناسامه مورد نیاز است

1-دریافت فرم استشهادیه از نمایندگی های جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در خارج از کشور و یا ادارات ثبت احوال سراسر کشور.

2- تکمیل فرم استشهادیه مذکور و تصدیق فرم به وسیله نمایندگیهای جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در خارج از کشور یا تصدیق امضاء یکی از گواهان در دفتر منزل اسناد رسمی در داخل کشور.

3-دو قطعه تصویر 4×3 تمام رخ تازه با درج مشخصات سجلی (نام ، نام خانوادگی)، شماره شناسنامه ، تاریخ تولد ، محل صدور) در ظهر آن جهت اشخاص 15 سال به بالا.

4- اصل و تصویر مدارک عکسدار از قبیل ( گذرنامه ، کارت آخر خدمت وظیفه عمومی یا معافیت ، گواهینامه رانندگی ، کارنامه عکسدار دوره های تحصیلی راهنمایی به اوج ، معرفی نامه عکسدار محصلین از سوی مدرسه ای که مشغول تحصیل هستند یا کارت شناسایی عکسدار کارکنان دوائر دولتی با ذکر مشخصات سجلی ) الزامی هست.

-ضمنا” بعد از تطبیق اصل و تصویر مدارک معتبر یاد شده است اصل مدارک مسترد می گردد . چنانچه صاحب شناسنامه فاقد هر یک از مدارک مذکور در بند 4 باشد از طریق معرفی وی به نیروهای انتظامی ، درخواست تأیید تصویر خواهد شد.

5- اصل وتصویرسند ازدواج و طلاق (حسب مورد) وشناسنامه فرزندان درصورت تآهل که بعد از تطبیق، اصل مدرک مسترد می شود.

6- پرداخت هزینه طبق تعرفه جاری.

نحوه مراجعه

برای صدور شناسنامه المثنی تمامی نمایندگی های جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در خارج از کشور یا ادارات ثبت احوال سراسر کشور آمادگی دریافت مدارک یاد شده است را در ساعات و ایام اداری دارند.

-ضمنا” تنظیم درخواست صدور شناسنامه المثنی در غیر از محل صدور شناسنامه بلامانع است که در این گونه موارد بعد از پذیرش و ارسال آن به اداره ذیربط ( محل صدور شناسنامه ) و طی مهلت های مقرره نسبت به صدور ، ارسال و تحویل آن اقدام خواهد شد.

در همین رابطه شرکت ثبت احوال توصیه هایی را به شرح زیر جهت نگهداری از شناسنامه ارائه کرد.

1-شناسنامه سند هویت شماست، جهت حفظ حقوق خود بدقت از آن نگهداری کنید.

2-مشخصات شناسنامه ای خود را بخاطر بسپارید تادرموقع ضرورت دسترسی به سوابق سجلی شما آسانتر باشد.

3- هرگونه عوض کردن و تحریف در شنــاسنامه یا سوء استفاده از آن جـرم است و مجرم تحت تعقیب قانونی قرار می گیرد .

4- به هنگام دریافت شناسنامه از صحت مندرجات آن اصمینان حاصل کنید.

5- صدور شناسنامه مجدد محدودیت قانونی دارد لذا در حفظ و نگهداری آن دقت کنید.

6- درج هرگونه مهر ، نشانه ، نوشتار در شناسنامه به وسیله هر یک از ارگانها و نهادها و مؤسسات دولتی و بخش شخصی باستثناء شرکت ثبت احوال کشور دفاتر اسناد رسمی ازدواج و طلاق ، نمایندگی های دولت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در خارج از کشور ، اداره تشخیص هویت و پلیس بین الملل و اداره کل انتخابات ممنوع و متخلف از این امر تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

7- ودیعه گرفتن و ودیعه گذاردن شناسنامه تحت هر شرایطی ممنوع هست.

منبع:میزان

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: شناسنامه | شناسنامه | ایرانیان | مشخصات | قانونی | دریافت | ایرانی | نگهداری | تصویر | ایران | مشخصات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz