تماشا کردن – ساعت وام ده میلیونی وام 10 میلیونی

تماشا کردن – ساعت: وام ده میلیونی وام 10 میلیونی قانون اساسی بهانه جویی بانک مرکزی ده میلیون قانونی ازدواج میلیونی اقتصادی منابع

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی چاپ 3بعدی اندام‌های بدن در چهارچوب‌هایی از جنس شکر

پژوهشگران آمریکایی در نظر دارند چاپ سه‌بعدی سلول‌ها و بافت‌های انسان را در چهارچوبی از شکر انجام دهند. 

چاپ 3بعدی اندام‌های بدن در چهارچوب‌هایی از جنس شکر

چاپ 3بعدی اندام های بدن در چهارچوب هایی از جنس شکر

عبارات مهم : پزشکی

پژوهشگران آمریکایی در نظر دارند چاپ سه بعدی سلول ها و بافت های انسان را در چهارچوبی از شکر انجام دهند.

به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس الرت، شکر، به خاطر طعم شیرین خود هر لحظه مورد علاقه بسیاری افراد بوده است ولی شاید اکنون، توانایی حل شدن شکر در مایع، به استفاده از آن در چاپ سه بعدی منجر شود.

در حقیقت، همین شاخصه ها که موجب می شوند بتوان از شکر جهت آشپزی و طراحی استفاده کرد، کاربرد آن را در علم نیز ممکن می سازند.

چاپ 3بعدی اندام‌های بدن در چهارچوب‌هایی از جنس شکر

” دانشگاه ایلینوی در اربانا-شمپین”(UIUC) در آمریکا، اعلام کرده است که “متیو گلبر”(Matthew Gelber)، فارغ التحصیل دکترا و “روهیت بهارگاوا”(Rohit Bhargava)، استاد مهندسی زیستی این دانشگاه، نوعی چاپگر سه بعدی اختراع کرده اند که می تواند ساختارهای زیستی را با استفاده از شکر چاپ کند.

درست است که چاپگرهای سه بعدی دیگری هم وجود دارند که با شکر کار می کنند ولی در این چاپگر، از جایگزینی جهت شکر استفاده شده است که از چغندر به دست می آید.

پژوهشگران آمریکایی در نظر دارند چاپ سه‌بعدی سلول‌ها و بافت‌های انسان را در چهارچوبی از شکر انجام دهند. 

ساختار شکر، هنگام ذوب و چاپ شدن، سرد و سفت می شود و چهارچوب محکمی به وجود می آورد که موجب می شود این ساختار، جهت ساخت ابزار مورد نظر و حوزه های مربوط به سلامتی مانند مهندسی زیستی و پژوهش در مورد سرطان، کارآمد باشد.

بهارگاوا در مصاحبه ای گفت: این روش، شیوه خوبی جهت ایجاد چهارچوب هایی است که می توان با آن به مواد نرم شکل داد و یا از آن جهت پرورش سلول ها و بافت ها استفاده کرد. بعد از انجام این فرآیند، چهارچوب ابتدایی از بین می رود. جهت مثال، یکی از کاربردهای این روش، پرورش بافت یا بررسی تومورها در آزمایشگاه هست. کشت سلول، معمولا در ظرف های پهن آزمایشگاه صورت می گیرد. این کار، بعضی از شاخصه های سلول را نشان می دهد ولی روش پویایی جهت بررسی چگونگی عملکرد طبیعی یک سیستم در بدن نیست. در بدن انسان، شکل های مشخصی وجود دارند که ایجاد و عملکرد آنها، بسیار به هم نزدیک است.

فشار زیاد، موجب می شود شکر بدون شکل و بسیار گرم باشد و در نتیجه، سفت شود یا بسوزد ولی میل به ایزومالت، به سفت شدن، کمتر از شکر است و هنگام ذوب شدن، در برابر عوض کردن رنگ مقاومت می کند.

چاپ 3بعدی اندام‌های بدن در چهارچوب‌هایی از جنس شکر

گروه پژوهشی این دانشگاه، در طراحی چاپگر خود، از تنظیمات بسیار خاصی استفاده کردند. این چاپگر، با کنترل دقیق سرعت، دما و فشار می تواند نوارهای پیچیده ایزومالت و لوله هایی را تولید کند که بدون سوزاندن شکر یا ایجاد ساختارهای بسیار شکننده، ساختارهای آلی را شبیه سازی می کنند.

پس از پرورش بافت در چهارچوب چاپ شده، شکر به آسانی حل می شود و ساختار آلی شکل گرفته را به جا می گذارد.

پژوهشگران آمریکایی در نظر دارند چاپ سه‌بعدی سلول‌ها و بافت‌های انسان را در چهارچوبی از شکر انجام دهند. 

شکر بعد از حل شدن، در مجموعه ای از لوله ها و تونل ها باقی می ماند که می توان مانند رگ های خونی، از آنها جهت انتقال مواد مغذی یا ایجاد کانال هایی در ابزار خاص پزشکی استفاده کرد.

این گروه پژوهشی امیدوار هست، پوشش های خاصی را جهت کنترل وقت و سرعت حل شدن ساختارها اختراع کند که به پوشش اطراف قرص شباهت دارد.

چاپ 3بعدی اندام‌های بدن در چهارچوب‌هایی از جنس شکر

اگرچه هنوز وقت زیادی تا به کار بردن چهارچوب های ساخته شده است از شکر در چاپ سه بعدی اندام انسانی یا در ابزار پزشکی وجود دارد، این فناوری، در آینده جهت علم پزشکی امیدوارکننده است.

واژه های کلیدی: پزشکی | چاپگر | استفاده | چاپگرهای سه بعدی | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz